שינויים במבחן הפסיכומטרי

שינויים במבחן הפסיכומטרי

שינויים במבחן הפסיכומטרי
שינויים במבחן הפסיכומטרי

שנת 2012 הייתה השנה בה נעשו מספר שינויים במבחן הפסיכומטרי. כבר שנים שמדברים על להסיר אותו, אך שנים שהמציאות היא שעדיין אין פתרון אידאלי ממנו, ועל כן כל שנותר הוא רק לרענן מדי פעם את המבנה, וכשזה קורה יש לוודא שנמצאים בקורס הנכון, בקורס שמתעדכן ומעדכן בהתאם את שיטות הלימוד שלו, כך שכל פעם מחדש התלמידים ימשיכו להגיע מוכנים עד כמה שניתן לקורס. אם כן על מה מדובר? רבים מבקשים לדעת מהי השורה התחתונה, האם מדובר בבחינה שנהייתה יותר קלה, או שמא מדובר בבחינה שעם הזמן נהייתה יותר קשה. ובכן התשובה היא לא זו ולא זו. הבחינה לא שינתה את הרף שלה, אלא רק עברה מספר שינויים על מנת שתהיה כמה שיותר פריית עבור כולם, כך שפחות יהיה נתון למזל וניחושים ויותר יהיה מושתת על ידע ועל קבלת החלטה מושכלת.

דומה אך שונה

לפני שנגשים לדון במה דברים אמורים, יש לציין ולהבהיר שלא נוספו שינויים מהותיים ואין סיבה לחשוש, אלא רק להתעדכן, בדיוק כפי שמתעדכנים לגבי כל בחינה אחרת. אם נתחיל בשינויים של החשיבה המילולית, נמצא שנוספה מטלת כתיבה, ירדו שאלות מילים וביטויים, (כלומר יש פחות דגש על אוצר מילים אך הוא עדיין רלוונטי), ירדו אותיות פטל, מינון שאלות היגיון ירדו מ5 ל 3, שאלות הבנה והסקה פחות מבוססות פתרון סכמתי אלא הן יותר כאלו שמפעילים את ההיגיון, ואילו שאלות אנלוגיות וקטעי קריאה נשארו כפי שהיו. מעבר אל הפרק הכמותי מעלה שמספר השאלות ירד ל20, (ירידה של 5 שאלות), השוואה כמותית נעלם לגמרי, וסך הכול הורדו שאלות קלות, כך שכן במבט כולל הרמה עלתה, אך עם זאת לא נוספו שאלות יותר קשות.

לאט לאט

לא מדובר בהפתעה, אלא בתהליך שמתהווה לאיטו לאורך השנים האחרונות. התהליך נובע מהרצון להמעיט בשאלות המבוססות על פתרון טכני, אלא לעבור אל שאלות שיותר מבוססות התעמקות לצד חשיבה והבנה, כך שהמפתח להצלחה פחות תלוי בקורס ויותר בתלמיד, אך עם זאת עדיין המצב הוא שיש עוד הרבה עבודה בתחום ויש לעשות שינויים מהותיים על מנת להוביל לכך שהבחינה לא תצריך למידה מקצועית, ועל כן הקורס של מור קורן שמח להיות פה בשבילכם בכול עת על מנת להציג את הכלים והתנאים הטובים ביותר לטובת השגת הציון הרצוי.

Sorry, comments are closed for this post.