קורס פסיכומטרי אישי

קורס פסיכומטרי אישי

נסו רגע לחשוב על האופן שבו מתנהל שיעור רגיל בבית הספר: המורים מעבירים את נושא השיעור בשפה שרק הם מבינים, מנסים לענות על כמה שאלות של תלמידים ורק מחכים (ממש כמו התלמידים) לצלצול שישחרר אותם להפסקה שלהם. אך מה קורה כשלתלמידים יש שאלות נוספות? ומה קורה כאשר הם נתקלים בבעיות בשיעורי הבית? לרוב, גם אם המורים מלאי רצון טוב, הם לא באמת זמינים לתלמידים מעבר לזמן השיעורים.

קורס פסיכומטרי טוב מתנהל בגישה אחרת ושונה לחלוטין מכל מה שהכרתם עד היום. כיצד?

פשטות – המורים שלכם הם בעצם מדריכים. הם ידריכו אתכם בשפה פשוטה וברורה כיצד ללמוד, להבין ולהצליח בבחינה הפסיכומטרית. כל זה נעשה עם חיוך, בגובה העיניים ותוך הבנת הצרכים האישיים של כל תלמיד ותלמיד.
זמינות במידה ונותרו שאלות פתוחות לאחר השיעור, המדריך אינו עוזב את הכיתה עד שאחרון התלמידים קיבל מענה לשאלותיו. מעבר לכך, המדריך זמין בכל שעה באמצעות המייל או הטלפון האישיים שלו.
אחריות, המדריך שלכם לא מעוניין רק "להקיא" את החומר וללכת הביתה. עבורו, ההצלחה של התלמידים בבחינה הפסיכומטרית היא בגדר שליחות של ממש, ותחושת האחריות האישית להצלחתו של כל אחד מהתלמידים ממלאת חלק חשוב ומשמעותי בתפקידו.
תגמול – המדריכים של המכללה מתוגמלים בהתאם להצלחה שלכם בבחינה. כך, גם לתלמיד וגם למדריך יש מטרה משותפת אחת: להוציא את הציון המרבי בבחינה!

המלצות מתלמידי קורס פסיכומטרי

אין חכם כבעל ניסיון ועל כן אין כמו מי שעבר כבר פעם קורס על מנת לדעת מה טוב באמת, מה באמת חשוב ומה עובד. הרבה פעמיים הניסיון עוזר לא רק לאחרים, אלא גם לאותם אנשים עצמם, כי אם הם פנו בפעם הראשונה למקום לא מוצלח המעביר הכנה לפסיכומטרי, הם עשויים מהר מאוד לגלות שעליהם לעבור אותו שוב, אך הפעם כאשר הם מבינים על מה מדובר הם עשויים להשתמש בניסיון האישי שלהם על מנת לבחור מקום ראוי ואיכותי כגון הקורס של יואל גבע לדוגמה.

מומנטום

אם כן מהן ההמלצות? ובכן ניתן לומר שניתן לחלק את ההמלצות לכאלו שהן יותר כלליות ונכונות להתנהלות האישית לצד כאלו שהן יותר מכוונות לבחירת הקורס עצמו. נתחיל מאלו הנוגעות להתנהלות האישית. ובכן כאשר מדובר על קורס פסיכומטרי, ראשית כל יש לבחון את המועד הרצוי לגשת אליו, וזאת על מנת להיות בטוחים שמבינים את מהות הציון, כי כאשר מבקשים להתחיל ללמוד, אנשים נוטים להשקיע הרבה יותר, ומכאן שהתוצאות יהיו בהתאם. עם זאת גם אם לא מתכוונים להתחיל את שנת הלימודים הקרובה ועדיין כן מבקשים להתחיל בלימודים, יש להחליט שנותנים את הכול, על מנת שזו תהיה הפעם האחרונה בה ניגשים ללמוד.

דגשים

עוד בהיבט האישי יש להמליץ לא לשכוח להירשם לבחינה עצמה. יש לדעת שההרשמה לקורס אינה קשורה להרשמה לבחינה, ועל כן יש להתנהל באופן מסודר, לבדוק מתי הבחינה הקרובה ולפי זה להחליט האם הולכים על מסלול לימודים ארוך ומתון או לחלופין על מסלול לימודים קצר ואינטנסיבי. כמו כן בסעיף זה על כל אחד לבחור בצמוד לאופי שלו, כך שאם אנשים צרכים את הזמן, מוטב שילכו על הקורס הארוך, ואם אנשים צרכים להרגיש את האדרנלין והלחץ, הרי שמוטב שילכו על הקורס הקצר בכול מקרה.

בחירת הקורס

מכאן מוטב שנעבור על המלצות הנוגעות לבחירת הקורס. כאן כבר מוטב שנתרכז באופי המקום. יש להקפיד לבחור במקום בו צוות המרצים רציני, בעל ניסיון, בעל ידע מקיף ולא פחות חשוב גם כזה בעל גישה ללמידה, כך שניתן יהיה לדעת שיש אל מי לגשת כאשר מתעוררת שאלה, כך ניתן לחוש בנוח לשאול ולא לגרור אי הבנה. כמו כן כיוון שכה חשוב היחס האישי, יש לבחור במקום עם כיתות קטנות, כיתות של עד עשרה אנשים בכיתה.