קורסי פסיכומטרי

קורסי פסיכומטרי

רבים התלמידים שרוצים להתקבל לאוניברסיטה. אין ספק שמוסד מחקרי עם הרבה מאד ידע, פרופ' טובים ושנים של ניסיון טוב יותר (וגם זול יותר) מאשר מאגר ידע פרטי, שמבוסס על ממון והון. לכן, רוב האנשים – במיוחד אלו שיכולים – מעדיפים אוניברסיטה על פני מכללה. אבל, כדי להתקבל למוסד היוקרתי יותר והזול יותר, קרי האוניברסיטה, יש צורך לעשות בחינת פסיכומטרי. המטרה של הבחינה לבדוק 2 דברים: אחד, התאמה לקושי והרמה של האוניברסיטה ע"פ דרישת הפקולטות השונות. השנייה, פטירת בעיה של היצע וביקוש. צריך לסנן את הטובים ביותר שיש להם הסיכוי הגדול ביותר לסיים את התואר הראשון.

איך מקבלים ציון של פסיכומטרי?

הציון שעובר את הבחינה, כלומר כזה שיש לו סיכוי להתקבל לאוניברסיטה, הוא בין 500-800. אבל ישנם ציונים נמוכים יותר. הציון הנמוך ביותר הוא 200, ואין הרבה לעשות איתו. התחום הכמותי והמילולי בבחינה מקבלים 80% מהציון, אנגלית 20%. בכל אחד מהתחומים, בגלל החלוקה הפנימית וכמות השאלות המשתנה (וגם בגלל שיש חלק של חיבור שנוסף לבחינה ב-2012) – הציון נע בין 50-150 נקודות. בנוסף, יש מיישר קו, חישוב סטטיסטי שמטרתו להשוות את הציון לשאר הכיתה, וגם להתחשב בשעה / מועד הבחינה ולוודא שהם לא משפיעים על הביצוע.
לקבלת מידע נוסף היכנסו לאתר של מור קורן קורסי פסיכומטרי מהטובים שיש

החל מ-2012 ציון הבחינה המדויק של פסיכומטרי הולך להלן:

  • חלק מהבחינות מעניקות – 60% מהציון לכמותי, 20% אנגלית, 20% עברית
  • חלק מהבחינות מעניקות – 60% עברית, 20% לאנגלית ולמתמטיקה
  • ישנן בחינות שמורידות מעט מהציון לטובת 10% סה"כ לחלק של חיבור

כל בחינה מתאימה לסוג אחר של פקולטה שמעוניינים להתקבל אליה. הציון היחסי משקף את היחס לשאר הנבחנים. הממוצע הוא 533, וישנה שטיית תקן של 109 נקודות. למשל, ב-2013, 6% מהמבחנים קיבלו ציון פסיכומטרי של מעל 700 נקודות.

איך לומדים לפסיכומטרי?

פסיכומטרי הוא מבחן שבודק בעיקר את היכולת ללמוד. בשל כך, חוסר ידע לגבי המבנה, הזמנים ואופי השאלות פשוט יוריד את הציון דרמטית. לכן חשוב מאד לתרגל כמה שיותר בחינות, להבין את המבנה ולתרגל בקורס ובנוסף בצורה עצמאית, כדי להתרגל לזמנים. מועמדים שלמדו אל פסיכומטרי באמצעות קורס קיבלו ציונים הרבה יותר גבוהים לעומת אלו שלמדו לבד. בשל כך, חשוב להתעניין בקורס האיכותיים שיש בארץ, בבתי הספר השונים בקרבת מגורי התלמידים – ולבחור את המקום עם הסיכויים הטובים ביותר להעניק ציון גבוה ואיכותי לתלמידים. זה לא מבחן קל, אבל אם לומדים אליו כמו שצריך, אפשר להצליח בו בצורה טובה.

Sorry, comments are closed for this post.