מועדי הבחינה פסיכומטרי

מועדי הבחינה פסיכומטרי

ככלל, ישנם חמישה חודשים קבועים בהם נהוג לערוך את הבחינה הפסיכומטרית: פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. התאריך המדויק בו מתקיימת הבחינה בכל אחד מהחודשים הללו משתנה ממועד למועד. אך מעבר למועד הבחינה עצמה, חשובים לא פחות הם מועדי ההרשמה למוסדות הלימוד, שלפיהם מומלץ לתכנן את שאר לוחות הזמנים שלכם.

שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטאות מתחילה בדרך כלל לקראת סוף חודש אוקטובר. את מועמדותכם ללימודים עליכם להגיש כמה חודשים קודם לכן, בהתאם למועדי הרישום של כל מוסד אקדמי. את הציון הפסיכומטרי עליכם להקפיד לקבל עד מועד ההרשמה.

מועדי הבחינה פסיכומטריקיים תרחיש אפשרי מסוים שכדאי להיות מודע אליו על מנת לתכנן כראוי את מועד השתתפותכם בקורס ההכנה לפסיכומטרי. לפי תרחיש זה, נבחנתם כביכול בזמן – כמה חודשים לפני מועד הרישום לאוניברסיטה, ולאחר קבלת הציון הפסיכומטרי נוכחתם לדעת כי ציון זה אינו מספיק גבוה על מנת להבטיח את קבלתכם לתחום הלימודים שבו אתם מעוניינים. במידה ותחליטו לנסות לשפר את הציון, תאלצו לחכות למועד הבחינה הבא. הקאטץ' במקרה הזה הוא שקיימת תקופת המתנה בת 4 חודשים בין בחינה לבחינה.

לכן, אם נבחנתם למשל במועד פברואר, תאלצו "לדלג" על מועד אפריל ותוכלו להיבחן שוב רק במועד יולי. במקרים אחדים עוד תספיקו להירשם למוסד האקדמי בזמן, אך אנו ממליצים שלא לקחת את הסיכון ולהיבחן מוקדם ככל האפשר

מועדים לפסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי הנחשב למבחן הגורלי ביותר הינו בגדר חובה עבור כל מי שמעוניין להתקבל ללימודים כאלה או אחרים. תוצאת מבחן זה קובעת את סיכויי הקבלה של המועמדים מאחר ומספר המקומות בכל מסלול הינו מוגבל לעומת מספר רב של נרשמים.

חשוב לציין כי לא קיים רק מועד אחד בו נערך מבחן הפסיכומטרי ברחבי הארץ. ישנם מספר מועדים לפסיכומטרי לאורך השנה והוא נערך במקביל במספר אזורים כך שכל מתמודד יכול להירשם למועד הנוח לו ולהיבחן באזור מגוריו או לפחות במקום שהוא הכי קרוב מבחינתו.

עריכת מבחן הפסיכומטרי במועדים שונים ובאזורים שונים כמו מרכז, דרום, ירושלים וצפון וכמובן קיומו בשפות שונות מעניקה לכל המועמדים סיכוי שווה להצליח ללא קשר לרקע ממנו הם מגיעים.

מה חשוב לדעת על מועדים לפסיכומטרי?

המרכז הארצי לבחינות הערכה הוא זה שאחראי על קיומם של מבחנים אלה ולכן ניתן להתעדכן באתר זה לגבי המועדים השונים של הבחינה שאחד מהם עשוי להתאים לכם ולאחר מכן גם להירשם בהרשמה מקוונת דרך האתר או לחלופין דרך משלוח ערכת הרשמה באמצעות הדואר.

תאריכי הבחינה אינם קבועים ומשתנים בכל שנה מחדש. המרווח בין שני מועדים הוא טווח של מספר חודשים. חשוב להירשם בזמן ולא לחכות עד לרגע האחרון על מנת שלא תפספסו דווקא את המועד הנוח ביותר מבחינתכם. במידה ונרשמים לאחר שההרשמה לאותו מועד כבר נסגרה תועברו אוטומטית למועד הבא של הבחינה.

קחו בחשבון שלפני מועד הבחינה תצטרכו לבחור קורס פסיכומטרי שיסייע לכם לעבור את הבחינה בהצלחה ולקבל ערכת כלים ועזרים שתעמוד לרשותכם בבחינה עצמה, כך שתוכלו להתמודד עם האתגר בקלות וביתר ביטחון.

לפני שתירשמו למועד הבחינה הפסיכומטרית בדקו שאכן קיים מועד בו נפתח קורס בסמוך למועד הבחינה. מאחר וציון הכי גבוה שהשגתם נחשב לכם הרי שניתן לגשת למבחן זה מספר פעמים על מנת לשפר את ההישג. אצלנו, בבית הספר ללימודי פסיכומטרי של מור קורן רוצים למנוע מכם לעבור את הבחינה הפסיכומטרית שוב ושוב ורצים להקנות לכם את הכלים להצלחה משמעותית כבר בפעם הראשונה, לכן אנו מציעים לכם קורס פסיכומטרי איכותי הנערך על ידי טובי המדריכים הבקיאים מאוד בחומר הלימוד ומעבירים אותו ביעילות ובמקצוענות, בכיתות קטנות ובשיטות לימוד מתוחכמות ומוצלחות במיוחד. בואו להתרשם מבית ספר המוביל בארץ ללימודי פסיכומטרי ואנו נדאג שגם אתם תגיעו להצלחה הרצויה מבחינתכם במבחן זה ולציון הגבוה המיוחל שיפתח עבורכם את הדלתות לעבר הקריירה שתמיד חלמתם.