כיתות הלימוד בקורס פסיכומטרי

כיתות הלימוד בקורס פסיכומטרי שלנו בקבוצות קטנות

דבר כזה עוד לא היה בשוק הפסיכומטרי. ההתחייבות של מור קורן פסיכומטרי, לפיה לא יהיו יותר מ-10 תלמידים בכיתה, הכתה את שאר המכונים בתדהמה. ידוע כי הדרך הקלה ביותר לחסוך בעלויות של קורס פסיכומטרי היא למלא את הכיתות במספר גדול של תלמידים, אבל היום כולם כבר יודעים את האמת – הכיתות הגדולות אינן מוכיחות את עצמן ופוגעות בתלמידים. מכוני פסיכומטרי רבים מנופפים בגאווה בכך שהם מעניקים לתלמידים "יחס אישי", אך כאשר בכל כיתה לומדים בין 25 ל-40 תלמידים, הדבר פשוט בלתי אפשרי. יתר על כן, בכיתות גדולות שכאלה, המדריך חייב להתאים את רמת הכיתה למכנה המשותף הנמוך ביותר, מה שפוגע בתלמידים החזקים יותר. בנוסף, ברור כי בכיתות גדולות קשה הרבה יותר להתרכז.

היום כבר ברור לכולם, כי כדי להעניק יחס אישי שהוא לא רק בגדר סיסמא, וכדי לאפשר לכל תלמיד להתקדם בקצב שלו, צריך להגביל את מספר התלמידים בכיתה. אצלנו במור קורן לא תמצאו יותר מ-10 תלמידים בכיתה. לכן כשאנחנו מדברים על קורס פסיכומטרי עם "יחס אישי" – אנחנו לא רק מבטיחים, אנחנו גם מקיימים. זהו אחד מסודות ההצלחה של מכון הפסיכומטרי של מור קורן, שבו כל כיתות הלימוד מכילות עד 10 תלמידים, בהתחייבות.

 

שיטות לימוד פסיכומטרי, חשוב ביותר שהכיתות לא יהיו דחוסות במספר רב של תלמידים

לכל מקום יש את הטיפים שלו לטובת מבחן הפסיכומטרי, עם זאת אצל מור קורן ניתן למצוא את מיטב השיטות שקיימות כיום, וזאת כי מדובר על מקום רציני, מנוסה ויותר מכל על מקום שאכפת לו מההצלחה של הפונים אליו. על כן תלמידים שפונים אל קורס הפסיכומטרי של מור קורן יכולים לדעת בלב שלם שהם זכו להגיע למקום בו כל השיטות מוגשות על מגש של כסף, לאחר בחינה מדוקדקת וסינון קפדני, ובנוסף כל הטיפים שניתנים הם כאלו שהוכיחו את עצמם על מאות תלמידים קודמים.

טיפים כלליים, קבוצות קטנות בכיתה מקלות בקליטת החומר

יש מספר טיפים כלליים עליהם יש לתת דגש בעת מהלך הקורס. ראשית כל יש לדעת שמי שדוחה את שיעורי הבית מאבד את המומנטום ובלי שהתכוון הוא עלול לגרור פערים שרק יחמירו ויגדלו. על כן אין פה מורה שיבדוק שיעורי בית, אך כן יש לעשות אותם עבורכם ובשבילכם, וזה אומר שיש להתייחס אליהם ברצינות. לגבי זמנים יש להיות מודעים שאם נתקלים בבעיה לא ברורה יש לעבור הלאה ולא לנסות להתעקש על פתרון, (בזמן המבחן), אך עם זאת אין לעבוד בצמוד לשעון, כיוון שהוא עשוי להלחיץ ולהעביר את תשומת הלב מהשאלה אל מחוגי השניות. כמו כן אם אתם מהאנשים שקשה להם לשבת וללמוד לבד, אתרו פרטנר נוסף עמו תשבו ותלמדו באופן קבוע. עבודה בקבוצות/ זוגות מתגלה תמיד כמאוד אפקטיבית.

היגיון וזמנים

אם נתעמק בפרק המילולי, נמצא שלו לבד יש לא מעט טיפים ייחודים שעשויים לעזור רבות בתחום. כך למשל יש השקיע בשאלות היותר גדולות ואילו את שאלות ההיגיון ואת שאלות ההצרכה יש להשאיר לסוף. בנוסף יש להשאיר כ4 דקות לפרק הקריאה, וכאשר ההיגיון מבקש להסתנן, יש לתת גם לו מקום ולא תמיד להסתמך רק על הנוסחאות.

אוכל ולבוש

כמו כן שווה לתת מספר טיפים כללים. מומלץ להביא חטיפים ממריצי אנרגיה כגון פירות יבשים אך לא שוקולדים שמפילים את רמת הסוכר, יש לבוא לבושים בשכבות ולא לשבת ליד מזגן, זכרו שהבחינות שונות ועל כן העתקה אינה אופציה, על תשתו הרבה בזמן הבחינה, (זמן ההליכה לשירותים יכול להיות לטובת פתרון נוסף של שאלות), יש לעבוד במסודר כך שיש להעביר את התשובות לדף הסימון במקבצים של 5, ושאלות שזוהו כקשות השאירו לניחושים.

כיתות לימוד