הכנה בחינות הבגרות

כל מה שרציתם לדעת על בחינות הבגרות

לפני שרצים לעשות פסיכומטרי, יש לדעת גם שיש צורך להחזיק בתעודת בגרות מלאה. כי על מנת להיכנס למוסד ללימודים גבוהים, לרוב יש צורך גם בתעודת בגרות וגם בציון פסיכומטרי, וכמובן שכמה שהציונים אצל שניהם יהיו יותר גבוהים, כך קל יהיה יותר להתקבל למגוון המקצועות. עם זאת יש לדעת שיש מקצועות שלא מצריכים בהכרח מבחן פסיכומטרי, כך שניתן להסתפק רק במבחן כניסה של המכללה/ אוניברסיטה, בשילוב תעודת הבגרות.

כך שבשורה התחתונה בחינת הבגרות מאוד חשובה לטובת ההצלחה בלימודים הגבוהים.

לא פעם אנשים מסיימים את התיכון ללא תעודת בגרות. אם זה מתוך מרד, עצלות, או מתוך מחשבה שהם כבר ישלימו אותה לאחר הצבא. חשוב לדעת שגישה זו הינה טעות, כי הדבר האחרון שרוצים לעשות אחרי הצבא הוא לחזור לספסל הלימודים, להשקיע באנגלית או מתמטיקה. על כן כל עוד כבר נמצאים במוסד לימודים, מוטב לנצל את הזמן על מנת להשיג תעודת בגרות מלאה. עם זאת כיוון שבגיל זה נוטים לא לחשוב יותר מידי קדימה, טוב לדעת שיש פתרון גם עבור אותם אנשים שהחליטו "לזרוק", כי תמיד ניתן להשלים בגרויות ואף יותר מכך, גם לשפר.

לא המילה האחרונה

יש מקרים רבים בהם אנשים מגלים שעל מנת להתקבל אל התואר הנכסף, עליהם לשפר את הבגרות, ועל כן רבים בוחרים במקצוע שהוא יחסית קל להם, (לדוגמה גיאוגרפיה), על מנת לשפר את הבגרות. כמובן שניתן לקבל ייעוץ בכל מוסד לגבי המקצוע אותו מומלץ לשפר, ואף הנחיה לגבי הציון שיש להשיג. כמו כן ניתן לבחור ללמוד לבחינה לבד מהבית ע"י ספרים ייעודים, או לחלופין לקחת קורסים מובנים. כל אחד וההעדפה שלו, אך השורה התחתונה היא שיש מענה ותמיד ניתן לשפר, והתיכון אינו המילה האחרונה בתחום.

להלן מקצועות החובה לתעודת הבגרות: בגרות במתמטיקה מינימום 3 יחידות, אנגלית מינימום 3 יחידות, בגרות בספרות מינימום 2 יחידות, בתנ"ך מינימום 2 יחידות, בלשון א' יחידה אחת, בלשון ב' יחידה אחת, בהיסטוריה א' מינימום יחידה אחת, בהיסטוריה ב' מינימום יחידה אחת, באזרחות יחידה אחת. כמו כן יש מגוון מקצועות בחירה, אך אין לטעות שניתן לבחור לעשות אותם אלא מדובר בחובה, הבחירה היא במה לבחור, האם ללכת על תגבור של פיזיקה או כימיה או לחלופין על מקצועות יותר הומניים כגון היסטוריה או פסיכולוגיה.

Sorry, comments are closed for this post.