איך להתכונן למרתון פסיכומטרי

כמה טיפים איך להתכונן למרתון פסיכומטרי

לכל קורס פסיכומטרי יש נקודת סוף שמאופיינת במרתון. מדובר על שבועיים שלוש בהם שמים דגש על תרגול תרגול ועוד תרגול. אל נקודה זו יש להגיע לאחר שכבר סיימנו ללמוד מילים חדשות, להטמיע שיטות עבודה, להבין את חשיבות הזמנים ולעבור על נקודות החולשה שלנו. חשוב להבין שתקופת המרתון אינה עוד זמן בה יש ללמוד דברים חדשים, אלא מדובר על תקופה שמיועדת להטמיע באופן סופי את כל מה שנלמד לאורך הקורס, לתרגל עמידה בזמנים ולהוכיח לעצמנו שאנו יכולים, כך שכשיגיע הרגע האמתי ונשב במבחן המסכם, נרגיש בבית, לא נהיה חרדים, נזהה את השאלות ופשוט נפעל על אוטומטי מבלי לערב את הרגש, כיוון שזה מה שגם כך עשינו בשבועות האחרונים.

תחושת ניצחון

אחד הדברים החשובים ביותר בתקופת המרתון הוא לא לחשוש ולא להתרגש. אלא להגיע עם ביטחון ולתת מה שיש. כיצד עושים זאת? ובכן ראשית כל יש לזכור שנתנו את כל מה שיש לנו, (ואם למדתם בקורס של מור קורן תהיו בטוחים שנתתם את כל מה שיש לכם ובמקביל קיבלתם את כל מה שיכולתם לקבל), כך שזה מה יש, ולכן אין רגשות אשם כיוון שאתם מגיעים עם המון ידע והכי חשוב רגילים לסיטואציה בזכות התרגול הרב. אם כן מה נותר? ובכן רק לשבת ברגוע ולתת לכל הידע שאספתם בתקופה האחרונה דרור, לתת לו לצאת החוצה.

על הפרק

תלמידי מור קורן יודעים שכשמגיעה תקופת המרתון, אכן מצד אחד מדובר על תקופה אינטנסיבית, אך בפן התחושתי יש לדעת שמדובר על תקופה רגועה, כיוון שזהו, אין ללמוד יותר דברים חדשים, אלא מעכשיו מדובר רק על תרגול, וכמה שיותר תרגול יעזור להגיע מוכנים יותר אל הבחינה. על כן בתקופה זו יש לשמור על מצב רוח חיובי, להתעמק יותר בזמנים, לשים לב לא להתעכב על שאלות שלא יוצאים מהם, אלא לנחש ולהמשיך הלאה.

התכוננו

לאחר שהשארנו את החששות בצד, יש עוד הכנה אחת אותה מוטב לעשות והיא פשוט להיות מכנים שמעכשיו יש לשבת הרבה ופשוט לפתור מבחינים. כך שנכון שאין לחשוש ואין צורך לתרגל נוסחאות ושיטות חדשות, אך כן מדובר על פרק זמן בו יש לתת דרור לכל מה שכבר הוטמע, כן יש להתכוון לכך שמעתה יושבים ומשקיעים.

למעוניינים: השכרת כיתה בתל אביב

Sorry, comments are closed for this post.